Hoşgeldiniz  

Başkan Döğücü, Yenidoğan Cemevi’nde Canlarla birlikte lokmaları paylaştı

admin | 28 Eylül 2019 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Her yıl Muharrem ayı içinde tutulan Yas-ı Matem oruçları’nda Sancaktepe İlçesinde bulunan Cemevleri’nde verilen lokmalarla oruçlar açılıyor. Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü ilçede bulunan Yenidoğan Cemevi’nde verilen oruç açma lokmasına katıldı.

Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü’ye Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Ayyıldız, Ahmet Yılmaz, Yüksel Çelik ve Av. Ümit Şahin eşlik etti. Yenidoğan Cemevi’nde canlarla birlikte Oruç Açma Lokmasına katıldılar.
Yenidoğan Cemevi Dedesi Mustafa Arslan’ın okuduğu duaların ardından oruçlar açıldı, lokmalar paylaşıldı.  Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü ve beraberindekilere Yenidoğan Cemevi Başkanı Rıza Atmaca ve Cemevi yöneticileri eşlik etti.
Oruçların açılmasının ardından Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü ve belediye başkan yardımcılarını ağırlayan Yenidoğan Cemevi Başkanı Rıza Atmaca Cemevi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Başkan Döğücü bir ara mutfağa geçerek Cemevi’ne gelen canlara lokmaları kendi dağıttı.
Bu gün ilçemizdeki canlarla birlikte olduk diyen Başkan Döğücü ziyaretin ardından sosyal medya hesabından “ Muharrem ayı münasebetiyle Yenidoğan Cemevi Başkanı Sn. Rıza Atmaca’nın düzenlemiş olduğu Muharrem Ayı Lokmasını paylaşmak için vatandaşlarımızla bir araya geldik. Tutulan Yas-ı Matem oruçlarının kabul olması dileklerimle; Muharrem ayı tüm insanlık için huzura, barışa ve hayırlara vesile olsun.” Dedi.
Haber Fotoğraf : Tevfik Erk / İstanbul


340 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.