Hoşgeldiniz  

Başkan Döğücü, Öğretmenler onuruna yemek verdi

admin | 08 Aralık 2019 | Eğitim, Genel, Gündem, Manşet A- A+

SANCAKTEPE –  Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan öğretmenler onuruna yemek verdi.

Recep Tayyip Erdoğan Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen programa AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Sancaktepe Belediye BaşkanI Av. Şeyma Döğücü, AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş, Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürü Hakan Şen, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Ayyıldız, Ahmet Yılmaz, Av. Ümit Şahin, Nurettin Buyruk, Dr. Salih Elmas, Yüksel Çelik, Sancaktepe Kent Konseyi Başkanı Hakan Çil, Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi Haşim İskender, Necati Erkek, Sefa Nur Akça, Muzaffer Kabakçı, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, İlçedeki Okul Müdürleri ve ilçede görev yapan öğretmenler katıldı.

Programa katılan öğretmenlerin gününü kutlayarak fedakarlıklarından dolayı teşekkür eden Başkan Döğücü, öğretmenliğin çok zor ve kutsal bir meslek olduğunu ifade ederek, “En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarma gayreti gösteren öğretmenlerimiz ülkemizin geleceğine ciddi katkı sağlamaktadırlar. Bizlerde onların bu mutlu günlerini düzenlediğimiz bu programla paylaşmak istedik ” dedi. Başkan Döğücü, öğretmenlik mesleğinin yüce bir meslek olduğunu belirterek hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyeceğini söyleyerek “ Bu mesleğin temeli sevgi ve fedakârlıktır. Fatihler, Yavuzlar, Mustafa Kemaller gibi birçok emsalsiz tarihi şahsiyetleri yetiştirenler ve yol gösterenler hep öğretmenler olmuştur.” dedi.

Belediye olarak görev süresi boyunca eğitimin her alanında hizmet anlamında hiç bir fedakarlıktan kaçınmayacaklarının altını çizen Başkan Döğücü “ Elbirliği içinde Sancaktepe’nin eğitim seviyesini yükseltmek ve daha iyi yerlere taşımak için çalışacağız. Çünkü Sancaktepe daima en iyisini hak ediyor” dedi.


Değerli Belediye başkanım, değerli misafirlerimiz ve çok kıymetli meslektaşlarım diye konuşmasına başlayan Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş
 “ 24 Kasım, eğitimi, bilgiyi, ilerlemeyi, medeniyeti, düşünmeyi ve eleştirmeyi kendisine emanet ettiğimiz, nesillerin yetiştiricisi; mesleğe atanmış değil adanmış tüm öğretmenler için bir iftihar günüdür. Ülkemizde, Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmen olarak kabul edildiği 1981 yılından itibaren kutlanan 24 Kasım, eğitime ve onun en zorlu yükünü sırtlanmayı gönüllü kabul eden öğretmenlere bir armağandır. “Yeryüzünde öğretmenlikten daha onurlu bir şey tanımıyorum” diyen ünlü filozof Diyojen, M.Ö 323 yılında bu gerçeği bizlere sunmuştur. Eğitime renk katan, onu canlandıran, tohumdan meyve olmasını sağlayan hiç şüphesiz öğretmenlerdir. Bizleri bu anlamlı günde burada buluşturan, eğitim konusunda her  türlü desteği her zaman sağlayan  belediye başkanımıza ve belediye personelimize canı gönülden teşekkür ederim.” Şeklinde konuştu.

Son olarak AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz yaptığı konuşmada 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Program konuşmaların ardından sona erdi.
Haber : Tevfik Erk / İstanbul
249 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.