Hoşgeldiniz  

Av. Rıdvan Yıldız, Sancaktepe’de Sosyal Medya’da hukuk konusunu anlattı

admin | 15 Şubat 2020 | Eğitim, Genel, Gündem, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Sarıgazi Cemevi Konferans salonunda düzenlenen seminerde TÜSODER( Tüketici Sorunları Derneği )üyesi olan Av. Rıdvan Yıldız Sosyal Medya da yaşanan sorunları ve hukuki boyutlarını anlattı.

Sarıgazi Cemevi’nde düzenlenen seminerde konuşan Av. Rıdvan Yıldız “ Bir başkasının fotoğrafını paylaşmak yarın size hukuki anlamda sorun da çıkarabilir.” Dedi.
Sosyal medyanın kullanımın da en çok karşılaşılan konunun hakaret olduğunun altını çizen Av. Rıdvan Yıldız “ Siz sinirle veya kızgınlıkla haklı da olsanız yaptığınız  paylaşımla karşınızdaki şahsın veya tepki gösterdiğiniz şahsın kişilik haklarına tecavüz etmiş oluyorsunuz. Bu yüzden ceza da alabilirsiniz. Paylaşımlarınızı yaparken dikkat etmek zorundasınız. Sosyal medya  herkesin özgürce bir birine hakaret etme alanı değildir.” Dedi.
Av. Rıdvan Yıldız “ Sosyal Medya da duyduğunuz her konu doğru da olmaya bilir ve kötü niyetli kişiler bunu bilerek yapabilirler. Sizin yapmanız gereken bilginin kaynağını güvenli kaynaklardan teyit etmektir. “ şeklinde konuştu.
Gençlerin özellikle sosyal medya ya olan ilgisinden bahseden Av. Rıdvan Yıldız, Sınırsız Yeni Dünyanın Sınırları Sosyal Medyada Hukuk  adlı kitabını imzalayarak Sarıgazi Cemevi Kütüphanesine takdim etti.
Sarıgazi Cemevi Başkan Vekili Mete Çelik, Av Rıdvan Yıldız’a seminerden dolayı teşekkür etti. Günün anısına çekilen hatıra fotoğrafının ardından seminer sona erdi.
Tevfik Erk / İstanbul

280 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.