Hoşgeldiniz  

Akörenliler, Sancaktepe’de Burs Gecesi düzenliyor

admin | 27 Ocak 2020 | Eğitim, Genel, Gündem, Manşet A- A+

SANCAKTEPE – Sancaktepe ilçesinde çok güzel hareketler dedirten bir etkinlik haberi,  Ordu Gürgentepe Akören Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneğinden geldi. Dernek yönetimi aldığı kararla öğrencileri için  Sancaktepe ‘de Burs Gecesi düzenliyor.

Üniversitede okuyan öğrenciler için Burs Gecesi düzenleyecek olan dernek, gecenin tüm gelirini öğrencilere burs olarak verecek.

Ordu Gürgentepe Akören Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkan Ali Soylu, Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Şanlı, Yaşar Dere, Cevat Soydemir, Olgun Soylu, Mehmet Soylu ve Av. Sibel Soydemir’in katılığı toplantıda düzenlenecek olan Burs Gecesi görüşüldü.Ordu Gürgentepe Akören Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Dernek Başkanı Ali Soylu;
 “ Akören Mahallemiz de ki Üniversitede okuyan gençlerimize nasıl katkı sağlayabiliriz diye yola çıktık. Bu güne kadar elimizden geldiği kadar ihtiyaç sahibi olanlara destek olmaya çalıştık. En büyük amaçlarımızdan bir tanesi de dernek olarak öğrencilerimize burs verebilmekti. Üniversitede çocuk okutmanın hele bu günkü şartlar altında ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Etkinliğimizi salonda değilde kültür merkezinde yapma kararı aldık. Salonlarda yapılan etkinliklerde bağışlar salon ve yemek bedeline gidiyor. Biz bu bağışların tamamının öğrencilerimize gitmesini istiyoruz. Aynı zamanda etkinliğimize çok değerli sanatçı dostlarımızında, yapmış oldukları fedakarlıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Katılanların çok keyif aldığı konser havasında bir etkinlik olacak. Bütün hemşerilerimizden ve Sancaktepelilerden destek bekliyoruz. Yapılan bağışlar makbuz karşılığı veya dernek banka hesabı üzerinden kabul edilecektir. Toplanan gelirin tamamı otomatik ödeme talimatı ile dernek hesabı üzerinden öğrencilerimize aylık ödeme yapacağız. Yararlı bir iş yaptığımızı düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Dernek Başkanı Ali Soylu “ Bu konuda harekete geçtiğimizden beri çok güzel karşılık bulduğumuzu düşünüyorum.  Ordulu olmayan bir çok dostumuz ve ilçedeki arkadaşlarımızın da desteklerini bekliyoruz.  Ben bu konuda destek olan ve olacak olan tüm eğitim severlere, gönül dostlarına ve başta hemşerilerimiz  olmak üzere ve Sancaktepelilere teşekkür ediyorum” dedi.

Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Av. Sibel Soydemir; ” Güzel bir etkinlik olacağını düşünüyorum. En güzel tarafı faydalı bir iş ortaya çıkıyor. Eğitim Önemli bir konu bunun için kolları sıvadık” dedi.

Dernek Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Şanlı; ” Derneğimiz güzel bir projeye imza atıyor, bunun bir parçası olmaktan mutluyum.” dedi.

Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Soylu ; ” İnşallah başarı oluruz. Öğrencilerimize bir faydamız dokunur. Bir çocuk dahi olsa okutmaktan daha güzel bir şey varmı.” dedi.

Katılımın yüksek olması beklenen gecenin davetiyelerini almak isteyenler için Denek Başkanı Ali Soylu “
 Ordu Gürgentepe Akören Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneğinden temin edebilirler.” İfadelerinde bulundu.


8 Şubat 202 tarihinde Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan “ Burs Gecesi”nde   Taner Özsoy, Öykü Ülkü, Kubilay Duman, Yaşar Dere, Salih Soydemir, Ezeltere Derneği İz Folklor Grubu ve Semah ekibi sahne alacak.
Haber : Tevfik Erk / İstanbul
531 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.