• DOLAR
  %0,17
 • EURO
  %-0,66
 • ALTIN
  %1,40
 • BIST
  %0,59
60. Yıl Sarıgazi Ortaokulu’nda farklı tekniklerden oluşan sergi düzenlendi

60. Yıl Sarıgazi Ortaokulu’nda farklı tekniklerden oluşan sergi düzenlendi

60. Yıl Sarıgazi Ortaokulu’nda resim öğretmenlerinin birlikte hazırladıkları farklı tekniklerde yapılan çalışmalardan oluşan serginin açılışı yapıldı.
Sergide 10-14 yaş arası çocukların hayal dünyalarında özgürce yarattıkları bir çok türde çalışmaya yer verilmesi dikkat çekiciydi. Çocukların zihinsel, bedensel ve duygusal gelişimine katkıda bulunan ve onların estetik bakış açısını geliştiren görülmeye değer bir sergi gerçekleştirildi.
60. Yıl Sarıgazi Ortaokulu resim öğretmenleri Özlem Yıldız Sarıkuş ve Gülhan Kulak’ın öğrencileri ile birlikte hazırladıkları farklı tekniklerde yapılan çalışmalardan oluşan sergi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş ve Okul Müdürü Mesut Demirbilek eşliğinde açıldı.

Serginin açılışına katılan Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş sergi de emeği geçenlere teşekkür etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş ; “ Okulumuzda düzenlenmiş olan bu nadide resim sergisinin hazırlanışında emeği geçen okul idarecilerimize, öğretmenlerimize ve maharetli parmaklara sahip olan kıymetli öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk derki; sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Öğrencilerimizin yeteneklerini bu sergi vesilesiyle tekrar görme imkanını bulduk.” dedi.

Okul Müdürü Mesut Demirbilek, serginin açılışına katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş’a,  serginin düzenlenmesinde emek harcayan Özlem Yıldız Sarıkuş ile Gülhan Kulak’a ve sergiye değer katan çalışmaları gerçekleştiren öğrencilerle birlikte emeği geçenlere teşekkür etti.
Tevfik Erk / İstanbul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM