Hoşgeldiniz  

Büyük Eğitim Hamleleri; yeni okullar geliyor

admin | 07 Haziran 2020 | arşiv A- A+

Eğitim alanında yaptığı çalışmalarla ilçeye büyük hizmetler sunan Sancaktepe Belediyesi, yeni yapılacak 4 okulun temelini Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve kalabalık bir halk katılımı ile muhteşem bir tören yaparak attı.

05 Haziran 2011 Pazar 02:26

Sancaktepe’de eğitim atılımı hızla sürüyor. Hizmete açtığı kültür ve bilgi merkezleri, eğitime olan desteğiyle Sancaktepe Belediyesi bu alandaki çalışmalarına devam etmekte kararlı görünüyor. Sancaktepe’nin aydınlık yarınları için aydın nesiller yetiştirmek üzere dört okul daha inşa ediliyor. 29 Mayıs Pazar günü yapılan temel atma töreni ile Atatürk Mahallesinde hizmete açılacak ilköğretim okulunda çocuklarımız temel eğitimlerini alırken; Osmangazi Mahallesi’ne inşa edilecek İmam Hatip Lisesi, Eyüp Sultan Mahallesi’nde Meslek ve Teknik Lisesi ile Fatih Mahallesi Ticaret Meslek Lisesi branşlarında eğitimler verecek.

“İstikbale Temel Atılıyor”

Osmangazi Mahallesi’ne inşa edilecek İmam Hatip Lisesi temel atma töreninde konuşan Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, temeli atılan okullarla binanın temelini değil, ülkenin istikbaline bir temel attıklarını söyledi. Bağış, eğitilmiş nesillerin anne ve babalarına, çevrelerine en önemlisi de ülkeye zararlı olmalarının imkânsız olduğunu ifade ederek, “Bugün Batılı ülkelerin karşı karşıya bulunduğu sıkıntı bilgi ve akıl değil, irfandan yoksun nesillerin yetişmesidir. Bu okullarda yetişen nesiller dünya ve ülke barışına büyük katkılar sağlayacaktır.” dedi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise Türkiye`nin son yıllarda eğitim alanında çok önemli mesafeler kat ettiğini vurguladı. Ayrıca okullarda verilen başarılı eğitimle geleceğin kazanılacağını da sözlerine ekledi.

Sancaktepe için önemli işler yapmaya çalıştıklarını söyleyen Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, 10 günde 18 temel atma ve açılışın yapılacağını belirterek, “ihtiyaçlar ve yapılacak olan işlerle bağlantılı olmak üzere iki senedir çalışmalarımızı büyük bir titizlik ve hassasiyetsele yürütüyoruz. İlçemizin sorunlarını gündeme taşıyarak çözümler üretiyoruz. ” diye konuştu. Ülkeye hizmet etmenin önemine değinen Erdem, okulların sayısının hızla artarak davam edeciğini söyledi. Sancaktepe’de eğitimin önündeki engellerin ortadan kaldırılması ve ciddi başarılar elde edilmesi konusunda önemli projeler üzerinde çalışıldığını hatırlatan Erdem, “hayırseverlerimizin eğitime yapacakları katkılara önemsiyorum. Çünkü alın terleriyle kazandıkları paraları okul yapmak üzere bizlere vermeleri kolay iş değil, o yüzden atalarımız demiş ya, `veren el alan elden daha hayırlıdır. O yüzden eğitime yapılan yardım, ilelebet hayrı kaybolmayan yardımlardandır” şeklinde konuştu. Erdem, 18 proje hakkında bilgi de verdi.

“Bir Yılda Tamamlanacak”

Bir yılda tamamlanması planlanan okullar ortalama 24 derslikten oluşuyor. İlköğretim okulunun bünyesinde anaokulu, kreş; diğer okullarda ise laboratuar, kapalı spor salonları ile açık spor sahası olacak. Osmangazi Mahallesi’ne inşa edilecek İmam Hatip Lisesi 76 derslikte Türkiye’nin en büyük okulları arasında yer alacak. Okulların bir yıl içinde tamamlanması planlanıyor.

209 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
HAVA DURUMU


Yükleniyor...

EN SON HABERLER

© 2017 Sancaktepe Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.